EL VER YUVA OLSUN

 

El Ver Yuva Olsun
Projeden Güncel Haberler
Neden Destek Olmalısınız?
Nasıl Destek Olabilirsiniz?
Ayni Sponsorluklar
Yurt Bölümleri Sponsorlukları
El Ver Yuva Olsun
Koruncukköylerin fiziki kapasitesini yüzde 40 oranında arttırıyoruz


Koruncukköy Bolluca ve Koruncukköy Urla’da çocuklarımızın kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplumda yer almaları için destekliyoruz.

Koruncukköylerde sevgi ve güven ortamında büyüyen Koruncuklara, öğrenim hayatları boyunca kesintisiz eğitime erişimleri için destek veriyor, onları aileleri ile birlikte güçlendiriyoruz.

Bu yıl, daha çok çocuğa, daha kapsamlı hizmet vermek amacıyla Koruncukköylerin fiziki kapasitesini yüzde 40 oranında arttırıyoruz. Bu amaçla Özel Koruncukköy Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımı için yola çıktık.

Yeni öğrenci yurdu binası ile eğitime erişimleri risk altındaki kız öğrenciler, sevgi ve güven ortamında büyüyecek.

Özel Koruncukköy Kız Öğrenci Yurdu’nda yer alan odalar, kütüphane, yemekhane, çamaşırhane, spor odası ve revir için destek olabilir veya binanın yapımı için gereken her türlü inşaat malzemesi için ayni destek verebilirsiniz.

Bizler el ele verdikçe, Koruncuklarımız nitelikli eğitime devam edebilecek, haklarının bilincinde, kendine güvenen ve ayakları üzerinde durabilen bireyler olacak.

Siz de el verin, daha çok çocuğa yuva ve umut olalım!

Detaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral)
E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.orgProjeden Güncel Haberler

Ocak 2022

  


"El Ver Yuva Olsun" projesi kapsamında 16 Mart 2021'de temeli atılan Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu inşaatının son aşamasına gelindi.

El Ver Yuva Olsun’ projesi kapsamında 16 Mart 2021’de temeli atılan Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu inşaatının birinci ve ikinci kat inşaatları da tamamlanmıştır.
Yurdumuzun inşaatı hızla devam ediyor

El Ver Yuva Olsun’ projesi kapsamında 16 Mart 2021’de temeli atılan Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu inşaatının bodrum ve zemin kat inşaatları tamamlanmış, birinci kat inşaatı devam etmektedir.


      


Koruncuk Dostları İstanbul Maratonu’nu Koruncuklar için koştular


Daha çok çocuğa, daha kapsamlı hizmet vermek amacıyla Koruncukköy Bolluca’da başlattığımız ‘El Ver Yuva Olsun” projesi kapsamında yeni inşaatımızın kütüphane bölümü için Koruncuk Dostları 2020 yılında koşulan 42. İstanbul Yarı Maratonu ve İstanbul Maratonu’nu bizim için koştular.

Koruncukköylerin hizmet kapasitesini yüzde 40 oranında artırılması amacıyla başlatılan proje için 2021 yılında da planlı tüm sportif faaliyetlerimizi ‘Özel Koruncukköy Kız Yurdu’ inşaatını desteklemek için gerçekleştireceğiz. Temel Atma Töreni

Üç etaplı genişleme projemizin ilk ayağı olan Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu inşaatının temel atma törenini 16 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirdik. Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'nın ve yerel yönetimlerin yanı sıra mütevellilerimiz ve destekçilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen törenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 


Neden Destek Olmalısınız?


Koruncuk Vakfı olarak geliştirdiğimiz önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyoruz.

Vakfımız, çocuğun yüksek yararını esas alan çalışmaları ile ihtiyaç sahibi çocuklara, akademik başarı önkoşulu olmaksızın Koruncukköyler’de ücretsiz barınma ve bakım hizmeti veriyor. Öğretmen ve danışman ekibimizle, barınma ve bakımla beraber sanatla, kültürle ve sporla zenginleştirilmiş̧ çağdaş̧ bir ortamda yaşamaları için çalışıyoruz. Tercihleri doğrultusunda meslek edinmeleri veya yüksek öğrenime devam ederek toplumda yer almaları için destekliyoruz.

Dileğimiz, Koruncukköyler’de daha çok çocuğun sevgi ve güven ortamında büyümesi.

Bu amaçla daha çok çocuğa, daha kapsamlı hizmet vermek amacıyla, 1992’den beri faaliyette olan Koruncukköylerin fiziki kapasitesini yüzde 40 oranında artırıyoruz.

Destekleriniz sayesinde, daha çok çocuğun hayatını değiştirmek elimizde.

42 yıldır çocuklar için çalışan vakfımıza gelin, siz de destek olun!


Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Özel Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımı kapsamında ayni veya nakdi destek verebileceğiniz gibi, yurt bölümlerinden bir veya birkaçının yapımını üstlenebilirsiniz. Desteklerinizle, daha çok Koruncuk’un sevgi ve güven içerisinde büyümesine, kesintisiz eğitime erişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Bireysel Destekler

1. Dilediğiniz Kadar Destek

Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu’nun ortak alanlarına dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.  


2. Destek Olun, Adınız Yaşasın

Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu’nun odalarına ve yurt bölümlerine yapacağınız destek ile Koruncukköy’de kalıcı bir hatıranız olsun, adınız yaşasın. İster kendi adınıza isterseniz sevdikleriniz adına yapacağınız bu anlamlı destek, Koruncuklarımızın büyüyeceği yerlerde yaşayacak.  

Yurt bölümlerimizi desteklemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz…
Detaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral) E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.org


3. Kendi Bağış Kampanyanızı Oluşturun

El Ver Yuva Olsun projesini, kendi bağış kampanyanızla destekleyebilirsiniz. Hedefini sizin belirleyeceğiniz bir kampanya için çevrenizi harekete geçirebilir ve projeyi duyurarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi kampanyanızı hemen oluşturun ( https://koruncuk.org/page/dogum-gunu-bagisi )


Kurumsal Destekler

Özel Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımı kapsamında ayni veya nakdi destek verebileceğiniz gibi, yurt bölümlerinden bir veya birkaçının yapımını üstlenebilirsiniz.

Ayni veya Nakdi Sponsorluklar: Özel Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu inşaatının gereksinimlerini karşılamak için nakdi bağış̧ yapabilir veya inşaat malzemelerini bağışlayabilirsiniz.
 
Yurt Bölümü Sponsorlukları: Yurt içinde yer alan oda, kütüphane, yemekhane, çamaşırhane, spor odası ve revir bölümlerinden bir veya birkaçının yapımını üstlenerek daha çok Koruncuk’un sevgi ve güven içerisinde büyümesine, kesintisiz eğitime erişmesine katkıda bulunabilirsiniz.
 
Detaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral) E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.org

Ayni Sponsorluklar

Tamamlanan Özel Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu binasının iç mekan ihtiyaçlarına destek olabilir, aşağıda yer alan ürünlerden bir veya birkaçına sponsor olarak katkıda bulunabilirsiniz.


YEMEKHANE
YEMEK MASASI & SANDALYESİ
YEMEK MASASI
YEMEK TAKIMI
ELEKTRİKLİ BENMARİ SERVİS HATTI
BUZDOLABI
İÇECEK SOĞUTMA DOLABI
SANAYİ TİP BULAŞIK MAKİNASI
ANKASTRE OCAK SETİ

KÜTÜPHANE
ETÜT MASA VE SIRASI TAKIMI
KÜTÜPHANE SANDALYE
KÜTÜPHANE MASA
KİTAPLIK
OKUMA KOLTUĞU
SEHPA

İDARİ BÖLÜMLER
MÜDÜR ODASI MASA TAKIMI
YÖNETİM MEMURU MASA TAKIMI
BELLETMEN ODASI MASA TAKIMI
ARŞİV DOLABI

ORTAK ALANLAR
HALI
KOLTUK TAKIMI
BANYO HAVLUSU
EL YÜZ HAVLUSU
SERVİS TEPSİSİ
ÜTÜ MASASI
ÜTÜ
TV (İNTERNET UYUMLU)
SAÇ KURUTMA FÖN MAKİNASI
SANAYİ TİP ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE
HALI YIKAMA MAKİNASI


ÇOCUK ODALARI
BAZA (ALTI KAPALI)
BAZA BAŞLIĞI
YATAK
GİYSİ DOLABI (MDF)
KOMODİN
BOY AYNASI
KLİMA

TEKSTİL ÜRÜNLERİ
TEK KİŞİLİK NEVRESİM
TEK KİŞİLİK PİKE
TEK KİŞİLİK YORGAN
TEK KİŞİLİK YATAK ÖRTÜSÜ
TEK KİŞİLİK YASTIK
PERDE (TÜL VE GÜNEŞLİK)
PERDELİK –KORNİŞ

REVİR ODASI
REVİR İLAÇ DOLABI
REVİR DOSYA DOLABIDetaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral)
E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.orgYurt Bölümleri Sponsorlukları

Özel Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımı kapsamında aşağıda yer alan yurt bölümlerinden bir veya birkaçının yapımını üstlenerek daha çok Koruncuk’un sevgi ve güven içerisinde büyümesine, kesintisiz eğitime erişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yurt Bölümleri: Oda Sponsorluğu, Kütüphane Sponsorluğu, Yemekhane Sponsorluğu, Çamaşırhane Sponsorluğu, Spor Odası Sponsorluğu, Revir Sponsorluğu

Detaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral)
E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.org


Cephe Görüntüleri

İç Mekan Görüntüleri

Vaziyet ve Kesit Planları