EL VER YUVA OLSUN

 

El Ver Yuva Olsun
Projeden Güncel Haberler
Neden Destek Olmalısınız?
Nasıl Destek Olabilirsiniz?
Ayni Sponsorluklar
Yurt Bölümleri Sponsorlukları
El Ver Yuva Olsun

Koruncukköylerin fiziki kapasitesini yüzde 40 oranında arttırıyoruz

Koruncukköy Bolluca ve Koruncukköy Urla’da çocuklarımızın kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplumda yer almaları için destekliyoruz.

Koruncukköylerde sevgi ve güven ortamında büyüyen Koruncuklara, öğrenim hayatları boyunca kesintisiz eğitime erişimleri için destek veriyor, onları aileleri ile birlikte güçlendiriyoruz.

Bu yıl, daha çok çocuğa, daha kapsamlı hizmet vermek amacıyla Koruncukköylerin fiziki kapasitesini yüzde 40 oranında arttırıyoruz. Bu amaçla Özel Koruncukköy Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımı için yola çıktık.

Yeni öğrenci yurdu binası ile eğitime erişimleri risk altındaki kız öğrenciler, sevgi ve güven ortamında büyüyecek.

Özel Koruncukköy Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu’nda yer alan odalar, kütüphane, yemekhane, çamaşırhane, spor odası ve revir için destek olabilir veya binanın yapımı için gereken her türlü inşaat malzemesi için ayni destek verebilirsiniz.

Bizler el ele verdikçe, Koruncuklarımız nitelikli eğitime devam edebilecek, haklarının bilincinde, kendine güvenen ve ayakları üzerinde durabilen bireyler olacak.

Siz de el verin, daha çok çocuğa yuva ve umut olalım!

Detaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral)
E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.orgProjeden Güncel Haberler


"El Ver Yuva Olsun" projesi kapsamında 16 Mart 2021'de temeli atılan Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu inşaatının son aşamasına gelindi.

 


El Ver Yuva Olsun Projesi İnşaatı    El Ver Yuva Olsun Projesi İnşaatı


El Ver Yuva Olsun Projesi İnşaatı    El Ver Yuva Olsun Projesi İnşaatı


   


   


‘El Ver Yuva Olsun’ projesi kapsamında 16 Mart 2021’de temeli atılan Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu inşaatının birinci ve ikinci kat inşaatları da tamamlanmıştır.

   


Yurdumuzun inşaatı hızla devam ediyor

‘El Ver Yuva Olsun’ projesi kapsamında 16 Mart 2021’de temeli atılan Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu inşaatının bodrum ve zemin kat inşaatları tamamlanmış, birinci kat inşaatı devam etmektedir.

      


Koruncuk Dostları İstanbul Maratonu’nu Koruncuklar için koştular


Daha çok çocuğa, daha kapsamlı hizmet vermek amacıyla Koruncukköy Bolluca’da başlattığımız ‘El Ver Yuva Olsun” projesi kapsamında yeni inşaatımızın kütüphane bölümü için Koruncuk Dostları 2020 yılında koşulan 42. İstanbul Yarı Maratonu ve İstanbul Maratonu’nu bizim için koştular.

Koruncukköylerin hizmet kapasitesini yüzde 40 oranında artırılması amacıyla başlatılan proje için 2021 yılında da planlı tüm sportif faaliyetlerimizi ‘Özel Koruncukköy Ortaokul Kız Yurdu’ inşaatını desteklemek için gerçekleştireceğiz. Temel Atma Töreni

Üç etaplı genişleme projemizin ilk ayağı olan Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu inşaatının temel atma törenini 16 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirdik. Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'nın ve yerel yönetimlerin yanı sıra mütevellilerimiz ve destekçilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen törenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 


Neden Destek Olmalısınız?


Koruncuk Vakfı olarak geliştirdiğimiz önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyoruz.

Vakfımız, çocuğun yüksek yararını esas alan çalışmaları ile ihtiyaç sahibi çocuklara, akademik başarı önkoşulu olmaksızın, ortaokuldan üniversiteye kadar Koruncukköyler’de ücretsiz barınma ve bakım hizmeti veriyor. Öğretmen ve danışman ekibimizle, barınma ve bakımla beraber sanatla, kültürle ve sporla zenginleştirilmiş̧ çağdaş̧ bir ortamda yaşamaları için çalışıyoruz. Tercihleri doğrultusunda meslek edinmeleri veya yüksek öğrenime devam ederek toplumda yer almaları için destekliyoruz.

Dileğimiz, Koruncukköyler’de daha çok çocuğun sevgi ve güven ortamında büyümesi.

Bu amaçla daha çok çocuğa, daha kapsamlı hizmet vermek amacıyla, 1992’den beri faaliyette olan Koruncukköylerin fiziki kapasitesini yüzde 40 oranında artırıyoruz.

Destekleriniz sayesinde, daha çok çocuğun hayatını değiştirmek elimizde.

42 yıldır çocuklar için çalışan vakfımıza gelin, siz de destek olun!


Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Özel Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımı kapsamında ayni veya nakdi destek verebileceğiniz gibi, yurt bölümlerinden bir veya birkaçının yapımını üstlenebilirsiniz. Desteklerinizle, daha çok Koruncuk’un sevgi ve güven içerisinde büyümesine, kesintisiz eğitime erişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Bireysel Destekler

1. Dilediğiniz Kadar Destek

Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu’nun ortak alanlarına dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.  


2. Destek Olun, Adınız Yaşasın

Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu’nun odalarına ve yurt bölümlerine yapacağınız destek ile Koruncukköy’de kalıcı bir hatıranız olsun, adınız yaşasın. İster kendi adınıza isterseniz sevdikleriniz adına yapacağınız bu anlamlı destek, Koruncuklarımızın büyüyeceği yerlerde yaşayacak.  

Yurt bölümlerimizi desteklemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz…
Detaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral) E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.org


3. Kendi Bağış Kampanyanızı Oluşturun

El Ver Yuva Olsun projesini, kendi bağış kampanyanızla destekleyebilirsiniz. Hedefini sizin belirleyeceğiniz bir kampanya için çevrenizi harekete geçirebilir ve projeyi duyurarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi kampanyanızı hemen oluşturun ( https://koruncuk.org/page/dogum-gunu-bagisi )


Kurumsal Destekler

Özel Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımı kapsamında ayni veya nakdi destek verebileceğiniz gibi, yurt bölümlerinden bir veya birkaçının yapımını üstlenebilirsiniz.

Ayni veya Nakdi Sponsorluklar: Özel Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu inşaatının gereksinimlerini karşılamak için nakdi bağış̧ yapabilir veya inşaat malzemelerini bağışlayabilirsiniz.
 
Yurt Bölümü Sponsorlukları: Yurt içinde yer alan oda, kütüphane, yemekhane, çamaşırhane, spor odası ve revir bölümlerinden bir veya birkaçının yapımını üstlenerek daha çok Koruncuk’un sevgi ve güven içerisinde büyümesine, kesintisiz eğitime erişmesine katkıda bulunabilirsiniz.
 
Detaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral) E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.org

Ayni Sponsorluklar

Özel Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu inşaatının gereksinimlerini karşılamak için inşaat malzemelerini bağışlamak isterseniz, aşağıda yer alan ürünlerden bir veya birkaçına sponsor olabilirsiniz.

Dış Mekan: Demir-Çelik, Beton, Çatı Kaplama, Duvar Kaplama, Dış Cephe Ekipmanı, Boya, Alçı Sıva, Alüminyum Doğrama, Plastik Boru, Pencere Sistemleri

İç Mekan: Yer Döşeme, Cam, Aydınlatma, Seramik, Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Ekipmanları, Banyo Ekipmanları, Mobilya, Tekstil Ürünleri

Detaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral)
E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.orgYurt Bölümleri Sponsorlukları

Özel Koruncukköy Bolluca Ortaokul Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımı kapsamında aşağıda yer alan yurt bölümlerinden bir veya birkaçının yapımını üstlenerek daha çok Koruncuk’un sevgi ve güven içerisinde büyümesine, kesintisiz eğitime erişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yurt Bölümleri: Oda Sponsorluğu, Kütüphane Sponsorluğu, Yemekhane Sponsorluğu, Çamaşırhane Sponsorluğu, Spor Odası Sponsorluğu, Revir Sponsorluğu

Detaylı bilgi için +90 (212) 685 03 83 (Santral)
E-posta: elveryuvaolsun@koruncuk.org


Cephe Görüntüleri

İç Mekan Görüntüleri

Vaziyet ve Kesit Planları