KORUMA ÖNCESİ

Aile bağlarını güçlendirerek korunma ihtiyacında olan çocuk sayısının artmasını önlemeye çalışıyoruz.


Ana Baba Okulu


Çocuğu aile içinde korumak ve aileleri bilinçlendirerek güçlendirmek hedefiyle Ana-Baba Okulu adı altında ebeveyn seminerleri gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda, anne ve babaların çocuklarına karşı olumlu tutum ve davranışlar geliştirmelerine yardımcı olmak, onlara çocukları ile nasıl sağlıklı bir iletişim kurabileceklerini anlatmak, çocuğun gelişme süreci içindeki değişimlerinden cinsel eğitime kadar çocuk ve genci ilgilendiren farklı konularda ebeveynleri bilinçlendirmek amacıyla kurulan “Koruncuk Ana-Baba Okulu” 2015 yılında hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Hafta sonları düzenlenen bu program; çocuk gelişimi, çocuk sağlığı ve beslenmesi, akraba evlilikleri, aile planlaması, çocuk yetiştirme ilkeleri, çocuğun cinsel eğitimi ile gençlik çağı ve sorunları konularını kapsıyor.

Psikologlar, pedagoglar, aile terapistleri, çocuk doktorları ve iletişim uzmanlarının desteğiyle organize edilen proje çerçevesinde Vakfımız, Arnavutköy Kaymakamlığı, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Arnavutköy Müftülüğü ile iş birliği yaptı.


Aile bağlarını güçlendirerek korunma ihtiyacında olan çocuk sayısının artmasını önlemeye çalışıyoruz.


Eğitim Konuları
  • Çocuğun Fiziksel & Sosyal & Bilişsel Gelişimi
  • Olumlu Davranış Geliştirme & Etkili Ebeveynlik
  • Tehlikeli Sorular ( Cinsel Gelişim, Farklı Aile Tipleri vb)
  • Oyunun Önemi
  • Çocuğu Okul Ortamına Hazırlamak (Ayrılık Kaygısı)
  • Farklı Gelişen Çocuklar ve İhtiyaçları
Ana Baba Okulu'nu en son İstanbul ve İzmir'de farklı meslek gruplarından ebeveynlere yönelik 8 haftalık bir programla gerçekleştirdik. Amacımız bu seminerleri tüm ülkede yaygınlaştırmak.

Daha çok çocuğun yüzünü güldürmek,
onlara aydınlık bir gelecek vermek sizin elinizde...