“4. Liselerarası Kısa Film ve Senaryo Yarışması”

‘Yarının Sineması İçin’ sloganıyla yola çıkan SETEM (Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından Vakfımız işbirliğiyle düzenlenen “4. Liselerarası Kısa Film ve Senaryo Yarışması” için start verildi. 

2015 yılında Vakfımıza sinema eğitimleriyle destek vermeye başlayan SETEM; bir yıl boyunca 60 Koruncuğa oyunculuk, senaryo yazarlığı, kameramanlık, ışık asistanlığı ve makyözlük dallarında eğitim verdi ve Koruncuklarımız yıl sonunda eğitim sertifikalarını aldı.
Bu yıl SETEM yine Vakfımız işbirliğiyle “4.Liselerarası Kısa Film ve Senaryo Yarışmasıdüzenleniyor. Tüm lise öğrencilerine açık olan yarışmaya 15 dakikayı aşmayan kurmaca filmler katılabilecek. Senaryolar ise “çocuk ve sanat” ve “çocuk gözüyle çocuk hakları” temalı olacaktır. 
Belirlenen filmler sektörün profesyonelleri tarafından oluşturulacak jüri tarafından oylanacak ve Ekim ayı içerisinde yapılacak ödül töreni ile duyurulacak. Yarışma için adaylar 31 Temmuz 2019 gününe kadar internet üzerinden başvuruda bulunabilecek.
Ayrıntılı bilgi ve başvuru katılım koşulları  www.setemakademi.com  adresinden edinilebilir.

İletişim için: SETEM Akademi: 0212 232 35 42

Nazım Özdemir 0532 509 20 12

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

 1. Kısa Film kategorilerinde yapılacak yarışmaya T.C. uyruklu olan Lise Öğrencileri  katılabilir. 
 2. Yarışmaya, süresi 15 dakikayı aşmayan Kurmaca filmler katılabilir.
 3. "ÇOCUK VE SANAT" ve ÇOCUK GÖZÜYLE ÇOCUK HAKLARI”  temalı senaryolar  2 sayfayı aşmamalıdır.
 4. Yarışmaya katılacak filmler “PAL” sistemi ile kaydedilmiş olmalıdır.
 5. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu SETEM Akademi “www.setemakademi.com” web sayfasından yapabilecekler.
 6. Yarışmaya gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek, ticari amaç gözetmeksizin SETEM Akademi veya Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı etkinliklerinde yer alması, gösterime sunulması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
 7. Festival tanıtımı için her bir eserin en fazla 20’şer saniyelik kısa bölümünün ya da fragmanının tanıtımı amaçlı (TV, radyo, basılı yayınlar, internet vb. ortamlarda) kullanımı yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
 8. Ön seçici kurul ve jürinin yargısı kesindir.
 9. Festivale katılmak için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2019 Çarşamba günüdür.
 10. Katılımcıların en geç bu tarihe kadar  başvuru formunu www.setemakademi.com sitesinden doldurması gerekmektedir.
 11. Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir.
 12. Festivale katılan filmler ön elemeden geçecektir. 

 

Belirlenen filmler sektörün profesyonellerinden oluşturulacak jüri tarafından oylanacak ve  Ekim ayı içerisinde yapılacak ödül töreni ile duyurulacaktır.