Depremden Etkilenen Öğrenciler İçin İlave Kontenjan Açılmıştır

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve başta Elazığ olmak üzere çevre illeri etkileyen depremler ne yazık ki hayatı sekteye uğrattı. Acımız büyük.

Çocukların, eğitim hakkından yoksun kalmaması amacıyla çalışmalarını yürüten Koruncuk Vakfı, deprem bölgesindeki olumsuz şartlar nedeniyle lise eğitimlerine devam etmekte sıkıntı çeken kız öğrencileri için İstanbul Koruncukköy Bolluca’da 20 kişilik kontenjan açıyor.

Öğrencilerin tüm yaşam ve eğitim masrafları Vakfımız tarafından karşılanacaktır.

Başvuru için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. 

https://koruncuk.org/post/koruncukkoy-bolluca-ogrenci-kabulleri-devam-etmektedir_31   

Daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz: Koruncukköy Bolluca 02126850383

 

Koruncukköy Bolluca

1992 yılından bu yana faaliyette olan Koruncukköy Bolluca’yı; eğitim hakkı risk altında olup farklı imkansızlıklardan dolayı eğitim hayatından uzaklaşma tehlikesi bulunan kız çocuklarına sıcak bir yuva olması için yeniden yapılandırmış bulunmaktayız. Bugüne dek yüzlerce çocuğun hayata kazandırılmasına destek verdiğimiz Çocukköyümüzdeki deneyimimizi, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve ihtiyaç sahibi ailelerin okumak isteyen kız çocuklarına taşıyoruz.

İlk etapta Ortaöğretim seviyesindeki öğrencilere hizmet verdiğimiz Koruncukköy Bolluca’daki Koruncuklarımız; bedelsiz barınma hizmeti, beslenme, sağlık, tüm okul ihtiyaçları, etüt hizmeti, ulaşım, rehberlik, ihtiyaç halinde rehabilitasyon, sportif, sosyal ve kültürel aktivite alanlarında destek alacaklar.

Üniversite okumak isteyen Koruncuklarımıza da yıllardır yaptığımız gibi öğrenim hayatlarını sürdürebilmeleri için tüm imkanları sağlayacağız. Vakıf olarak en büyük amacımız çocuklarımızı her yönden destekleyerek donanımlı ve kendine güvenli gençler olarak hayata hazırlamak ve böylece ülkelerine faydalı bireyler olmalarına yardımcı olmaktır.