İlk Fırsat Programının Yeni Dönem Başvuruları 16 Mayıs’ta BaşladıEsas Sosyal’in az bilinen devlet üniversitelerinden yeni mezun olan gençlere okuldan işe geçiş süreçlerinde fırsat eşitliği sunan Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı, 8. yılında 50 gence daha sivil toplum kuruluşlarında ilk iş fırsatı sunacak. İlk Fırsat Programı kapsamında Koruncuk Vakfı’nda Kaynak Geliştirme Uzman Yardımcısı pozisyonunda görev almak isteyen gençler 18 Haziran’a kadar başvuru yapabilecek.

Gençlere yapılan yatırımın hem bugüne hem de geleceğe yapılan yatırım olduğu inancıyla, az bilinen devlet üniversitelerinden mezun olan gençlerin okuldan işe geçiş sürecini desteklemek üzere 2016 yılında hayata geçirilen Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’nın 8. Dönemi için başvurular, 16 Mayıs Salı günü başladı.

Program, özelikle işverenlerce daha az bilinen devlet üniversitelerinden yeni mezun gençlere, sivil toplum kuruluşlarının (STK) kurumsal iletişim, finans ve muhasebe, insan kaynakları, idari işler, satın alma, bilgi teknolojileri ve kaynak geliştirme/iş geliştirme gibi özel sektörde de karşılığı olan birimlerinde iş deneyimi sunuyor.

Program kapsamında sivil toplum kuruluşlarında 12 ay boyunca tam zamanlı olarak çalışarak ilk iş deneyimlerini kazanan program katılımcılarının maaşları, Esas Holding ile Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’nın misyonunu paylaşan kurumsal destekçiler tarafından karşılanıyor. Eğitim maliyetlerini Esas Holding’in üstlendiği İlk Fırsat Akademisi kapsamında ise katılımcılar, çeşitli eğitim ve gelişim desteği de alıyorlar. MS Office Programları’nın ve İngilizce eğitimin yanı sıra Dünya Ekonomik Forumu’nun 21. yüzyıl becerileri olarak adlandırdığı pek çok eğitime katılırken aynı zamanda önemli kurumların yöneticilerinden mentorluk ve mülakat becerilerini geliştirecek destekler de alıyorlar. STK’larda iş deneyimi kazanan bu gençler, ek olarak prova mülakatlar, söyleşiler vb. etkinliklerde alanında uzman kişilerin engin bilgilerinden yararlanıp geleceğe ve iş dünyasına hazır olarak programı tamamlıyor.

Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı, programdan mezun olan 200 genç ve programa devam eden 50 katılımcıyla birlikte bugüne kadar 250 gencin Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarında iş deneyimi kazanmalarını sağladı. Program sonrasında katılımcıların, ilk 6 ay içinde istihdam edilme oranı %100 olmaktadır.

2023 başvuruları 16 Mayıs - 18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek!

Programın genç başvuruları, 16 Mayıs - 18 Haziran tarihleri arasında alınacak. 10 Temmuz -18 Ağustos tarihleri arasında ise yeni mezunlara özel olarak kurgulanmış ve gençlerin potansiyellerinin değerlendirildiği profesyonel mülakatlar online olarak gerçekleşecek.

Programa kabul edilen adaylar Ağustos ayının 3. haftasında açıklanacak. Programa dâhil olan gençler, belirlenen STK’larda 12 ay boyunca tam zamanlı ve maaşlı olarak çalışacak ve aynı zamanda İlk Fırsat Akademisi’nin eğitimlerine katılacak.


Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’na başvuracak adayların;

· 2022 Haziran ayı ve sonrasında devlet üniversitesinden mezun olması,

· Diploma notunun 4’lük sisteme göre en az 2,5/ 100'lük sistemde en az 65 puan olması

· Daha önce tam zamanlı çalışmamış olması gerekiyor.

Ayrıca, başvuru değerlendirme sürecinde, gönüllü olarak sivil toplum kuruluşlarında ya da kulüp çalışmalarında görev almış gençler öncelikli olarak değerlendirilecek.

 

Koruncuk Vakfı olarak İlk Fırsat Programı kapsamında Kaynak Geliştirme Uzman Yardımcısı pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz!

 

Başvuru İçin Tıklayınız

 

Bilgi için: www.ilkfirsat.org

Esas Sosyal Sosyal Medya Hesapları İçin: