Yazılar

Yuvarlanarak Biriksin, Koruncukları Desteklesin

Banka ve kredi kartlarıyla yaptığınız harcamalarınızın küsuratını bir sonraki TL'ye yuvarlayarak aradaki kuruşlar ile eğitim hakkı risk altındaki Koruncukları destekleyebilirsiniz.

detay

Koruncuk Vakfı Online Satranç Turnuvası

Koruncuk Vakfı olarak düzenlediğimiz Online Satranç Turnuvasi ile çocukları aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirmeye davet ediyoruz. Siz de turnuvaya katılıp, ailece en iyi hamlenizi yaparak sürpriz ödüllerin sahibi olabilirsiniz.

detay

Koruncukköy Özel Öğrenci Yurdu Başvuru Formu

Koruncuk Vakfı, Koruncukköyler ile eğitim hakkı risk altında olan çocukların eğitimlerine devam etmelerini sağlıyor.

detay

Çocukların Dünyasıyla, TBMM 100 Yaşında

Koruncuk Vakfı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılında, çocukların anlatımlarından oluşacak dijital bir sergi düzenliyor.

detay

Brokoli Çorbası

“Eğer dostluğumuz zaman ve uzaklıkla sınırlıysa o yok demektir. Zaman ve uzaklıkla sınırlı olmayanı yaşıyoruz biz. Uzaklığı yenince hep aynı yerdeyiz. Zamanı yenince hep aynı anın içindeyiz. Böylece her an birlikte olacağımızı düşünmedin mi?”

detay

Koruncukköy Bolluca'daki Tesisimizi, Arnavutköy Devlet Hastanesi Doktor ve Hemşirelerinin Hizmetine Açıyoruz

Koruncukköy Bolluca'daki tesisimizi, Arnavutköy Devlet Hastanesi doktor ve hemşirelerinin hizmetine açıyoruz.

detay

Koruncuk Vakfı'nın Kamuoyuna Duyurusudur

4675 sayılı İnfaz Hakimliği Kanunu'nda değişiklik yasa tasarısı olarak gündeme gelen düzenlemelerle ilgili olarak söz konusu değişikliklerin çocuk cinsel istismarcılarına infaz indirimi veya erken tahliye koşullarını da içerdiği gündeme gelmiştir.

detay

Koronavirüsün Psikolojik Etkileri ve Sağlam Bir Zihni Korumanın Yolları

Koronavirüs ile ilgili gün boyunca haberler, sosyal medya, sağlık örgütlerinden gelen bilgiler ve günlük konuşmalar içerisinde birçok bilgi bombardımanına tutuluyoruz. Beyinlerimiz konuyla ilgili bilgiler ve istatistikler ile devamlı doluyor. Bir yandan d

detay

Koruncuk Vakfı Bilgilendirme

Dünya ve ülkece zor zamanlardan geçiyoruz. Sonu şimdilik belli olmayan bir hastalıkla mücadele ederken bir taraftan sorumluluk ve dayanışma ile kısıtlı kaynaklarımızın sürdürülebilir kullanımını sağlayacak çözümlerin de arayışı içindeyiz. Yeni koşullar al

detay

Aile ve Çocuk İçin Aileye Dönüş Psikososyal Destek Modelleme Projesi

Koruncuk Vakfı, Türkiye’nin aile ve çocuk yeniden birleşme sürecindeki sosyal politikalarına katkıda bulunmak üzere ülkemize özgü bir model geliştirmek amacıyla başlattığı Aileye Dönüş Psikososyal Destek Modelleme Projesi’nin gelişiminin anlatıldığı ve Av

detay