Koruncuk Vakfı Bilgilendirme

Sevgili Koruncuk Dostlarımız,

Dünya ve ülkece zor zamanlardan geçiyoruz. Sonu şimdilik belli olmayan bir hastalıkla mücadele ederken bir taraftan sorumluluk ve dayanışma ile kısıtlı kaynaklarımızın sürdürülebilir kullanımını sağlayacak çözümlerin de arayışı içindeyiz. Yeni koşullar altında, kısaca neler yaptığımız hakkında bilgi vermek istiyoruz.  

Koruncuk Vakfı olarak koronavirüsün Türkiye’de etkili olmaya başlamasıyla konuyu yakından takip ediyoruz. Çocuklarımız, çalışanlarımız ve destek personelimiz başta olmak üzere kamu sağlığını korumak amacıyla tüm faaliyet alanlarımızda önlemlerimizi aldık ve ofis ortamlarımızı dezenfekte ederek geçici olarak kapattık. İşlerimizi evlerimizden yürütüyoruz.

Çocuklarımızın yaşam alanı olan Koruncukköylerde, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan bilgileri çocuklarımız ve çalışanlarımızla paylaştık. Virüsten korunmak amacıyla Koruncukköy içinde ve dışında neler yapılması gerektiğiyle ilgili bilgi notlarını uygun alanlara astık ve çocuklarımıza bilgilendirici video içerikleri izlettik. Okulların eğitime ara vermesiyle Bolluca ve Urla’daki çocuklarımızı güvenli bir şekilde ailelerine ulaştırdık. Onlara, yolculuk sırasında ve sonrasında önemli uyarıların olduğu bilgilendirmeleri yaptık. Şu anda, sorumlu belletmen öğretmenlerimiz, düzenli olarak onlarla görüşerek sağlık durumlarını kontrol ederken bir yandan evinde imkanı olmadığı için uzaktan eğitimden faydalanamayacak çocuklarımızın derslerine yardımcı oluyorlar. Koruncukköy dışında dışarıdan destek verdiğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin psiko-sosyal ve erzak ihtiyaçlarını sağlamaya devam ediyoruz.   

Koruncukköylerin bulunduğu lokasyonlarda, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle, tüm evler, ortak kullanım alanları ve idari binalarda en yüksek hijyen seviyesine ulaşmak ve çocuklarımızı sağlık açısından güvenli bir ortama hazırlamak için çalışmaya devam ediyoruz.

Salgının yaşamı tehdit eden etkisi ortadan kalktıktan sonra Koruncukköylerde ve köylerin dışında desteklediğimiz çocuklarımızla yine güven, sevgi ve şefkat ortamında buluşmayı umuyoruz.

Sağlık, mutluluk ve dayanışma ile,

Koruncuk Vakfı