Koruncuklar Urla'ya GeliyorHayallerin umuda dönüştüğü yer : Koruncukköy Urla


Koruncuk Vakfı olarak, 40.yılımızda ikinci Koruncukköyümüzü İzmir’de çocukların hizmetine açmanın gururunu yaşıyoruz.

1992 yılından bu yana yüzlerce korunma ihtiyacındaki çocuğu sevgi dolu, sıcak bir aile ortamında hayata kazandıran Vakfımız, şimdi de bu deneyimini Koruncukköy Urla’ya taşıyarak kapılarını Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan kız çocuklarına açıyor.

Koruncukköy Urla’da; eğitim hakkı risk altında olan veya farklı imkansızlıklardan dolayı eğitim hayatından uzaklaşma tehlikesi bulunan çocukların uzman bir kadroyla hak ettikleri koşullarda eğitimlerine devam etmesi ve hayata hazırlanmaları sağlanacak. 

İhtiyaç sahibi olan ailelerin okumak isteyen çocuklarının kabul edileceği Koruncukköy Urla;  14 dönüm arazi üzerindeki modern mimarisi, ev yaşamına uygun donanımı ve özel güvenlik sistemiyle 24 saat korunarak çocuklara güvenli bir yaşam alanı sunuyor. Aynı yaş grubundaki çocukların 8-10 kişilik gruplar halinde yaşayacakları dairelerin yanı sıra her binada oturma, televizyon izleme ve dinlenme alanları yer alıyor.

Koruncuklara alanlarında uzman eğitimciler eşliğinde; bedelsiz barınma hizmeti, kitap-kırtasiye malzemesi-kıyafet ve yılda en az 2 kez aile yanına gidiş dönüş için ulaşım desteği, etüt öğretmeni, rehberlik ve kariyer danışmanlığı desteği, ihtiyacı halinde rehabilitasyon desteği, tatil dönemlerinde gelişim kamplarına katılma imkanı sağlanacak. Koruncuklar atölye ve laboratuvarlarda kişisel gelişimlerini güçlendirme imkanı bulacak, aynı zamanda sosyal ve kültürel aktivitelerden de faydalanacaklar.

Bu uzun soluklu proje ile en büyük amacımız; Koruncukköy Urla’da kalan tüm çocukları eğitim hayatlarında her yönden destekleyerek donanımlı ve çağdaş gençler olarak hayata kazandırmak, böylelikle ülkelerine faydalı bireyler olmalarına yardımcı olmaktır.

Koruncukköy Urla'nın yapımında desteklerini bizden esirgemeyen tüm Koruncuk Dostlarına şükranlarımızı sunarız.

Koruncukköy Urla İnşaatında Destek Olanlar