Koruncukların Yaratıcılığı Arzu Kaprol'un Sanatıyla Birleşti

Arzu Kaprol’dan Koruncuk Vakfı’na anlamlı destek

Ünlü modacı Arzu Kaprol tarafından Koruncuk Vakfı’na özel olarak düzenlenen tasarım atölyesinde, Koruncukların geliştirdiği çizimler ünlü modacının özgün tasarım anlayışıyla birbirinden güzel ipek eşarplara dönüştü. Kaprol’un Koruncukların çizimlerinden ilham alarak tasarladığı eşarpların satışından elde edilecek gelirin tamamı Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.

Ülkemizde ve dünyada başarılı çalışmalara imza atan moda tasarımcısı Arzu Kaprol,  Koruncuk Vakfı ile anlamlı bir iş birliğine imza attı. Arzu Kaprol tarafından Koruncuk Vakfı için özel olarak düzenlenen tasarım atölyesinde Koruncukların yaptıkları çizimler, ünlü modacının özgün tasarım anlayışıyla birbirinden güzel ipek eşarplara dönüştü. Sınırlı sayıda üretilen eşarpların satışından elde edilecek gelirin tamamı, çocukların kesintisiz eğitime erişimlerine katkı sağlamak amacıyla Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.

Koruncuklar çizdi, Arzu Kaprol tasarladı

Arzu Kaprol, Nişantaşı’ndaki atölyesinde gerçekleştirdiği çalışmada, Koruncukköy Bolluca’da lise eğitimlerine devam eden Koruncuklar ile bir araya gelerek, onlara duygu ve düşüncelerin yaratıcı bir disiplinle kağıda aktarılması ve moda tasarımındaki süreçler hakkında bilgi verdi, deneyimlerini paylaştı. Koruncuklar, Arzu Kaprol liderliğinde gerçekleştirilen atölyede yaptıkları çizimlerle yaratım sürecini başlattılar.  Kaprol’un özgün tasarım anlayışı ile hayat bulan Koruncukların renk ve çizimleri dört farklı desen olarak ipek eşarplara aktarıldı.

Sınırlı sayıda üretilen eşarpların satışından elde edilen gelirin tamamı, çocukların kesintisiz eğitime erişimlerine katkı sağlamak üzere Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.