Ramazan’da da İyiliğiniz Evlere UlaşsınKoruncuk Vakfı olarak çalışanlarımız ve çocuklarımızla yeni düzene uyum sağlamak için yeni çözümler aramaya devam ediyoruz. Bunu yaparken Koruncuklarımızın temel ihtiyaçlarına ve haklarına erişimlerini ön planda tutmak için yapabileceklerimizle ilgili olarak her gün bildiklerimizi tazeliyoruz. 

Dünyaca hazırlıksız yakalandığımız küresel hastalığın sonuçlarını kestirmek çok zor. Kaynaklara erişim konusundaki eşitsizlik, toplumun her kademesinde farklı yaşanıyor. Geçirdiğimiz bu dönem daha önce hiçbir toplumsal olayla karşılaştırılamayacak kadar karmaşık ve belirsiz olmakla birlikte, var olan bir gerçeği değiştirmiyor. Krizler, kaynaklara kısıtlı erişimi olan kesimleri daha hassas ve kırılgan yapıyor; krizler onları daha fazla etkiliyor.

Koruncuk Vakfı olarak, imkanları nedeniyle çocuklarını eğitim açısından desteklemekte zorlanan ailelere ulaşarak, çocuklarının ücretsiz olarak ortaokul ve lise eğitimine devam etmelerini sağlıyoruz. Koruncukköylerde her türlü ihtiyacı karşılanan çocuklarımızı, salgın nedeniyle tedbir amaçlı güvenli bir şekilde evlerine ulaştırdık. Ancak evde kalınması gereken bu dönemi, onlar ve aileleri açısından sağlıklı kılmak için temel ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Bunun için Koruncuklarımız ve ailelerine temel gıda, temizlik ve kişisel bakım ürünlerini içeren Koruncuk İyilik Kolisi’ni hazırladık.

Siz de 195 TL ile, Koruncuk İyilik Kolisi’ne katkıda bulunarak, Ramazan ayında da evlere sağlık ve iyilik ulaştırmamıza destek olabilirsiniz.

Evinizden sağlık ve iyilik eksik olmasın!

Koruncuk İyilik Kolisi'ne destek olmak için tıklayın.