Türk Kızılayı Bağcılar Toplum Merkezi

Üyesi olduğumuz Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile Türk Kızılayı arasındaki protokol kapsamında Bağcılar Toplum Merkezi’ndeki çalışmalara destek vermek amacıyla 2016 yılından itibaren bir takım çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin desteğiyle yöredeki okullarda hizmet veren öğretmenlere farkındalık kazandırmak için Ayrımcılığı ve Sosyal Dışlanmayı Önleme Semineri verilmiştir.

Yine aynı derneğin liderliğinde organize edilen Anne-Çocuk Terapi Grubu, klinik psikologlar tarafından 8 haftalık programlar şeklinde 2 kez düzenlenmiştir. Ayrıca yaptıkları yönlendirmeyle haftada bir gün düzenli olarak bir Klinik Psikolog tarafından seanslar gerçekleştirilmiştir. Bebek ve Ruh Sağlığ Derneği ise anne ve bebeklere yönelik 8 haftalık grup terapisi programlarını gerçekleştirmiş, yeni dönemde aynı programı tekrarlamıştır.

Aile Hukuku Derneği tarafından yönlendirilen iki avukat ise ihtiyaç sahiplerine hukuki konularda danışmanlık desteği vermeye başlamıştır. Vakfımız ise 9-11 yaş grubu travma semptomu olan çocuklara yönelik 10 haftalık grup terapisi desteğinin klinik psikoloğumuz tarafından verilmesini sağlamıştır.


Koruncuk