Koruncuk Vakfı ve Allianz Türkiye iş birliği ile "Bir Kız Gelecek"

Koruncuk Vakfı ve Allianz Türkiye iş birliği ile birlikte temel ihtiyaçlara erişimi ve eğitim hakkı risk altındaki kız çocukları için “Bir Kız Gelecek” programı başlıyor. Allianz Türkiye programın misyonu kapsamında Allianz Grubu’nun da desteğiyle depremden etkilenen kız çocuklarının Koruncuk Vakfı bünyesine katılmalarını ve yeni bir yurt binası inşa ederek vakfın mevcut kapasitesinin yaklaşık iki katına çıkarılmasını sağlayacak. Allianz Türkiye ayrıca, Koruncukların yaşam boyu destekçisi olma vizyonuyla onlara üniversite bursu verecek, gelişim ve istihdam imkânları yaratacak.

Allianz Türkiye, temel ihtiyaçlara erişimi ve eğitim hakkı risk altındaki kız çocuklarını eğitimli bireyler olarak topluma kazandırmak için çalışan Koruncuk Vakfı ile uzun soluklu ve 4 modüllü bir programa başlıyor. Gelecek nesillerin yarınlara umutla bakması için Allianz olarak, Koruncukların ve depremden etkilenen 25 kız çocuğunun kendi ayakları üzerinde durana kadar yanlarında olmaya, depremden etkilenen kız çocukları ve tüm Koruncuklara ev olmak için yeni yurt binası yapmaya, onlara üniversite bursu sağlamaya ve istihdam imkanıyla onlara güç olmaya söz veriyor.

Katmanlı ve uzun soluklu programın odak alanları

Allianz Türkiye 2016 yılından bu yana birlikte yürüdüğü Koruncuk Vakfı ile olan iş birliğini hayata geçirdiği “Bir Kız Gelecek” programıyla bir adım öteye taşıyor.

Allianz Türkiye’nin “Bir Kız Gelecek” programının “İnsan Odağı” katmanında, Allianz Grubu’nun da desteğiyle, 6 Şubat depremlerinden etkilenen yirmi beş kız çocuğu, dört yıl boyunca Koruncuk Vakfı bünyesine katılacak. Bu çocukların; haklarının bilincinde, sağlıklı, güçlü, özgüvenli, üreten, değer yaratan, sorumlu bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlamak amacıyla, onlara sosyo-ekonomik açıdan önleyici, koruyucu ve iyileştirici çözümler sunulacak. Aynı zamanda barınma, eğitime erişim ve danışmanlık hizmetleri de sağlanacak.

Programın “Kurum Odağı” katmanında, Koruncuk Vakfı’nın daha fazla kız çocuğunu desteklemesi için harekete geçilecek. Allianz Grubu’nun ve Allianz Türkiye’nin desteğiyle inşa edilecek yeni yurt binasıyla birlikte Vakfın kapasitesi yaklaşık iki katına çıkarılacak. İstanbul Bolluca’da yer alan Koruncukköy’de yapılacak yurdun proje çalışmaları başlarken, temel atma aşamasına en kısa sürede geçilmesi planlanıyor.

Üniversite Odağı” katmanında, 10-18 yaş arasına yurtlarında hizmet verebilen Koruncuk Vakfı bünyesinden lisenin sona ermesiyle ayrılan kız öğrenciler destekleniyor. Allianz Türkiye, herhangi bir başarı şartı aramadan üniversitelerin iki yıllık veya dört yıllık bölümlerini kazanan tüm kız öğrencilere üniversite öğrenimleri boyunca destek vermeye başlıyor.

Allianz Türkiye, kızların yaşam boyu destekçisi olma vizyonuyla geliştirdiği “Bir Kız Gelecek” programının “Gelişim ve İstihdam Odağı” katmanında, kızların meslek sahibi olabilmelerine ve eğitim hayatından sonra kendi ayaklarının üzerinde durabilmelerine destek olmayı amaçlıyor. Odak kapsamında liseli kızlar için mentorluk programları geliştirilerek liseden sonraki tercihlerini daha bilinçli şekilde yapmaları sağlanacak. Sigortacı olmak isteyen kızlara liseden sonra mesleki eğitimler verilecek. Özel sektörde çalışmayı hedefleyen üniversiteli kızlara ise Allianz Türkiye staj programlarında kontenjan ayrılırken, Allianz Türkiye ya da dağıtım kanallarının bünyesinde istihdam imkânı yaratılacak.

Koruncuk Vakfı'na destek olun!

Destek Miktarı
:
  • Online bağış hizmet sözleşmesini ve iptal ve iade koşullarını okumak için lütfen tıklayınız.
  • Bağış Taahhütnamesini okumak için lütfen tıklayınız.

Bağışçılar, bağışı yaptıkları tarihten itibaren 30 gün içinde yapılan bağışın iptal ve iade edilmesini talep edebilirler.


SSL ile Güvenli BağışOnline Bagış Garanti EticaretOnline Bağış - Master CardOnline Bağış - VisaOnline Bağış - Amex