İyilik Peşinde Koş

Çocuklarımızın eğitim, sağlık ve gıda giderlerine katkıda bulunmak için bağış yapabilirsiniz. Daha çok çocuğun yüzünü güldürmek, onlara aydınlık bir gelecek vermek sizin elinizde…

ADIM ADIM
YARDIMSEVERLİK KOŞUSU


Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla yardımseverlik koşusu yaparak Sivil Toplum Kuruluşları için kaynak yaratabilirsiniz. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası maratonlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyurabilirler. Duyurularında destekledikleri STK’ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan ilgili STK’nın seçilen projesi için açılan resmi banka hesabına yapılır.

Yardımseverlik koşusu ile sadece bağış toplamaz aynı zamanda, çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç ve dikkat çekmek istediğin bir konu için sosyal çevrenize mail gönderip duyurusunu yaparsınız. Bağış toplayarak farkındalık yaratır ve bir sorunun çözümüne katkıda bulunursunuz.
Adım Adım ise yardımseverlik koşusu sürecinde vakıf ve derneklere destek olan, yardımseverlik koşusunu yaygınlaştırmak için kurulmuş bir oluşumdur.

Adım Adım’la ilgili daha ayrıntılı bilgi için: www.adimadim.org

Siz de yardımseverlik koşucumuz olmak için Adım Adım’ın  http://ipk.adimadim.org/ adresine girerek koşucu profilinizi oluşturabilirsiniz. Koşmak istediğiniz STK bölümünde Koruncuk Vakfı’nın projesini seçebilir, oluşturduğunuz koşucu profilinizi mail ve sosyal medya gibi platformlar aracılığı ile arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz.

İstediğiniz zaman, koşucu profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ayrıca hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) sistemi ile sizin için bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikaları iletilmektedir.

Koruncuk Kahramanı Olmak İçin Adım Adım

Ayrıntılı bilgi için: