İyilik Peşinde KoşKoruncuk Yonca


Yardımseverlik Yarışları

Bireysel katılımcılar, sportif faaliyetler aracılığıyla sivil toplum kuruluşları için kaynak yaratmak amacıyla bağış kampanyaları düzenleyebilirler. Bu tür faaliyetler, ulusal veya uluslararası spor etkinliklerine katılmadan önce gönüllü koşucular ve yüzücüler gibi bireylerin katılımını içerebilir.

Örneğin, gönüllü koşucular veya yüzücüler, aileleri, arkadaşları ve tanıdıklarıyla iletişim kurarak mail yoluyla duyurular yapabilirler. Bu duyurularda, destekledikleri sivil toplum kuruluşlarının projelerine yapılan bağışları artırmak için çağrılarda bulunabilirler.

Katılımcılar, destek verdikleri sivil toplum kuruluşlarının belirlediği resmi banka hesaplarına doğrudan bağış yapılmasını teşvik edebilirler. Bu şekilde, bağışlar ilgili sivil toplum kuruluşunun seçilen projesine aktarılabilir ve kaynakların doğrudan ihtiyaç duyulan alanlara yönlendirilmesi sağlanabilir.

Böylelikle, bireysel katılımcılar spor etkinlikleri aracılığıyla topluluklarına ve sivil toplum kuruluşlarına destek sağlayarak olumlu bir etki yaratabilirler.

“Ben de Koruncuk Kahramanı olmalıyım!” diyorsan aşağıdaki formu doldurarak sana ulaşmamızı sağlayabilirsin. Koruncuk Kahramanlarımıza özel hazırladığımız hediyeleri sana ulaştırmamız için bu bilgilere ihtiyacımız olacak. 💖

YARDIMSEVERLİK YARIŞLARI BİLGİ FORMU

Bugüne kadar Koruncuk Kahramanlarımız ile birlikte nasıl bir etki yarattık?

İyilik Peşinde Koş Platformu üzerinden 2013 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz kampanyalarımızda, 7285 Koruncuk Kahramanımız ve onları destekleyen binlerce gönüllümüz ile birlikte 10.000.000 fazla bir bağış rakamına ulaşarak yüzlerce kız çocuğumuzun sevgi ve güven ortamında büyümelerine ve eğitime erişimlerine destek olduk.

Ayrıca 2019 yılında açılışı gerçekleşen Koruncukköy Urla’da yer alan Adım Adım Evi ve 2022 yılında açılışı gerçekleşen yeni yurt binamız Koruncukköy Bolluca’da yer alan kütüphane Koruncuk Kahramanlarımızın destekleri ile oluştu.

‘Adımlarımla fark yaratmak istiyorum ama nasıl?’ diyorsan;

1-    Maratona kayıt yaptırmalısın!

Hem farkındalık yaratmalıyım hem de keyifli bir etkinliğe katılmalıyım diyorsan öncelikle https://maraton.istanbul/ linkinden maratona kayıt olman gerekli.

2-     Kampanya profili oluşturmalısın!

‘Adımlarımın bir anlamı olmalı!’ diyorsan : https://ipk.adimadim.org/ linkinden profil oluşturmalısın.

3-    Koruncuk Vakfı’na ait projeni seçerek kampanyanı oluşturabilirsin!

Yardım kampanyalarım bölümünden Koruncuk Vakfı’na ait projeyi seçerek kampanya linkini oluşturabilirsin.

4-    Artık sende bir Koruncuk Kahramanısın!

Ailemize Hoş geldin!

Şimdi bu kampanya linkini tüm sevdiklerinle paylaşarak Koruncukların hayallerindeki okula kavuşabilmeleri için başlattığımız bu kampanyamıza destek olmak için çağrılarda bulunabilirsin.

Kampanya hedeflerini ve Koruncuk ekibinden gelen mailleri takip etmeyi sakın unutma!

2024 yılında yer alacağımız organizasyonlar

25.Ağu.24 Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı
https://bogazici.olimpiyatkomitesi.org.tr/tr
6.Eki.24 Eker I Run
https://www.ekerkosu.com/tr/eker/bireysel-kayit
18-20 Ekim 2024 Salomon Cappadocia
https://cappadociaultratrail.com/tr/cappadocia-ultra-trail#registration
20.Eki.24 Amsterdam Maratonu
https://www.tcsamsterdammarathon.eu/
3.Kas.24 N Kolay 46. İstanbul Maratonu
https://maraton.istanbul/