İyilik Peşinde Koş

Koruncuk Vakfı için yardımseverlik yarışlarına katılan Koruncuk Kahramanlarımız, 2010’dan beri yüzlerce çocuğumuzun eğitim ve temel ihtiyaçlarına destek oluyor. Siz de onlardan biri olmak ister misiniz?

Yardımseverlik Yarışları nedir? Yardımseverlik Yarışları Yoluyla Koruncuk Vakfı’nı nasıl destekleyebilirim?

Yardımseverlik Yarışları Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için önemli bir kaynak yaratma yöntemidir. Bu yöntem ile koşucular/yüzücüler ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce ne için koştuklarını / yüzeceklerini anlatan bir duyuru hazırlarlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bunu kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla paylaşırlar. Kampanya bağışları, yarış tarihinden iki hafta önce ve sonra olmak üzere 1 aylık süre içinde toplanır. Bağışlar, doğrudan doğruya ilgili STK’nın projesi için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yardımseverlik yarışı yaptığınızda sosyal çevrenize gönderdiğiniz mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız, aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için farkındalık yaratırsınız.
Koruncuk Vakfı olarak bizler de yardımseverlik yarışları ile hem çocuklarımız için kaynak yaratıyor hem de çocuk ve hakları konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.

2019’un Koruncuk Kahramanları

2019 yılında #EğitimHerÇocuğunHakkı! diyerek iyilik peşinde yürüdük/koştuk/yüzdük. Sene boyunca Koruncuk Kahramanlarımız ile birlikte 1.119 bağışçıya ulaşarak, toplamda 1.172.488,00 TL bağış toplandı. Böylelikle Koruncuklarımızın eğitim masraflarını üstlenerek geleceğe umutla bakmalarına destek olduk.
Çıktığımız bu anlamlı yolda bizimle birlikte yürüyen, koşan/yüzen tüm Koruncuk Kahramanlarımıza minnettarız, iyi ki varsınız!
Siz de sadece yürüyerek/koşarak/yüzerek Koruncuklarımızın geleceğine umut olabilirsiniz.

Koruncuk Kahramanı Olmak İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?

1 Öncelikle katılacağınız Maratona kayıt olmalısınız.
Not:
Kayıt esnasında ödediğiniz katılım ücreti yalnızca organizasyon giderlerine harcanmaktadır.

Bu sene katılım göstereceğimiz yarışlar;

http://www.istanbulyarimaratonu.com

https://www.maraton.istanbul

http://bogazici.olimpiyatkomitesi.org.tr

https://www.ekerkosu.com

https://runatolia.com/about-runatolia/

2 Bize ulaşın:adimadim@koruncuk.orgveya 0212 274 95 45 numaralı telefondan bizimle iletişime geçerek bilgilerinizi paylaşın.

3 Yardımseverlik yarışlarına katılıp, kampanya yürütebilmek için Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olmanız gerekmektedir. Platformda koşacağınız yardım projesini KORUNCUK olarak seçtiğinizden emin olun.

4 Kampanyalar aktif olduğunda Koruncuk için koşacağınızı/yüzeceğinizi çevrenize haber verin, sosyal medya hesaplarınızdan kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın.

5 Neden Koruncuk Kahramanı olduğunuzu ve bağış mektuplarınızı çevreniz ile paylaşmayı unutmayın.

6 Adım Adım gönüllü antrenörleri iyilik peşinde koşanları tamamen gönüllü bir şekilde koşuya hazırlıyor. Siz de AA Çaylaklar Facebook grubundan duyurulan Caddebostan, Florya, Maçka Parkı ve Belgrad ormanı antrenmanlarına katılabilir, koşuya hazırlanabilirsiniz. Çaylaklar antrenman programı ile ilgili detaylar ve diğer iller için tıklayın. http://adimadim.org/adim/5/Caylaklara-Katilin.aspx

6 Kampanyanızın en önemli kısmı çevrenize e-posta göndererek farkındalık ve kaynak yaratmak olacak. Şimdiden aile, arkadaş ve iş çevrenizin e-posta adreslerini ve telefon numaralarını kaydetmeye başlayın.

7 Koşudan iki hafta önce kampanyalar aktif hale geldiğinde, kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metniniz size özel bağış linkiyle İPK platformunda, şifrenizle giriş yaptığınızda otomatik olarak hazır olacak. Ayrıca bir metne ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçin : adimadim@koruncuk.org

8 E-postanızı atın ve kampanyanızın etkisini izleyin. Yarıştan sonra bağışçılarınız ile mutlaka başarı hikayenizi paylaşın.

9 Şimdi gülümseyin J Artık bir Koruncuk Kahramanısınız, kendinizle gurur duyun!