Koruncuk Foundation Online Zakat Donation Page

Please click to read the online donation service agreement, cancellation and return conditions.
Please click to read the Donation Commitment

Zekât Bağışı

Zekât bağışınız Koruncuklara umut oluyor!

Siz de ramazan ayında zekât bağışınızı Koruncuk Vakfı'na yaparak temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukların sevgi ve güven içinde yetişmeleri, haklarının bilincinde sağlıklı, güçlü, özgüvenli, üreten, değer yaratan sorumlu bireyler olarak toplumda yer almalarına katkı sağlayabilirsiniz.

Zekât nedir?

İslamiyet'in şartlarından biri olan zekât, dini açıdan zenginlik ölçüsü kabul edilen miktarda (nisap) mal sahibi kişilerin, ihtiyaç sahibi kişilere vermesi gereken miktarı ifade etmektedir.

Kimler zekât verebilir?

Zekâtı verilecek malın üzerinden bir yıl geçmiş olması ve zekâtı verilecek malın bir yıllık borçtan ve aslî ihtiyaçlardan fazla olması durumunda zekât, ergenlik çağına erişmiş, hür ve aklı başındaki Müslümanlara farzdır.

Zekât nasıl hesaplanır?

Zekât hesaplaması yaparken mevcut borçlar düşüldükten sonra kalan mal üzerinden zekât oranı hesaplanmaktadır. Zekât miktarınızı aşağıdaki zekât oranlarına göre hesaplayabilirsiniz: Altın, gümüş, para, ticaret malları ile koyun ve keçiden 1/40 oranında, İnek, manda ve benzeri büyükbaş hayvanlardan 1/30 oranında, Tarım ürünlerinden 1/10 oranında (aşar) zekât verilir. Eğer bir kimse bu ürünleri yetiştirirken para harcayarak sulama yapıyorsa 1/20 oranında zekât verir. Kira geliri getiren ev, dükkân, fabrika, motorlu araçlar, makine gibi malların net gelirlerinden 1/10 veya brüt gelirden 1/20 oranında zekât vermek gerekir.

Zekât ne zaman verilir?

Zekât yıl boyunca istenilen zamanda verilebilir.

Zekât bağışımı Koruncuk Vakfı’na nasıl yapabilirim?

Sayfada bulunan BAĞIŞ YAP butonunu kullanarak kredi kartınızla aylık düzenli veya tek seferlik bağış yapabilirsiniz. Dilerseniz tek seferlik bağışı, banka kartınızla veya aşağıdaki hesap bilgilerimizden yapabilirsiniz.

Garanti
Metro Mecidiyeköy Şubesi (723) Iban No: TR28 0006 2000 7230 0006 2996 62

Yurt dışından zekât bağışımı nasıl yapabilirim?

Yurt dışında yaşayan ve zekât bağışlarını yabancı bir bankanın kredi kartıyla gerçekleştirmek isteyen destekçilerimiz web sitesinde yer alan bağış sayfamızdan taleplerini gerçekleştirebilirler. Uluslararası para transferi yapmak için döviz cinsi hesap numaralarımıza ulaşabilirsiniz.

Donors can request cancellation and refund of the donation made within 30 days from the date of donation.

SSL ile Güvenli BağışOnline Bagış Garanti EticaretOnline Bağış - Master CardOnline Bağış - VisaOnline Bağış - Amex