Gündüz Bakım EviKoruncuk Vakfı’nın bünyesinde 1992’den beri faaliyet gösteren Özel Koruncuk Gündüz Bakımevi olarak çocuklarımızı konusunda uzman öğretmenler eşliğinde ilkokula özenle hazırlıyoruz.
Güven ve sevgi ile 2-6 yaş aralığında tüm çocuklara kucak açan Koruncuk Vakfı Gündüz Bakımevi olarak 2020-2021 eğitim yılında 2018, 2017, 2016, 2015 yılı doğumlu çocukları kabul ediyoruz.

Anaokulu mimarisine sahip Koruncuk Vakfı Gündüz Bakımevi, 2015 yılından bu yana hizmet veriyor. Çağdaş eğitim prensiplerine uygun olarak hazırlanan programların yanı sıra çocukların sağlıklı ve güvenli bir şekilde büyümeleri için temizlik, güvenlik, sağlık, psikolojik danışmanlık gibi konularda yüksek standartlar uyguluyoruz.


OKULUMUZ

300 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan anaokulumuzun, geniş ve aydınlık sınıfları bulunuyor. Bizi diğer anaokullarından farklı kılan oldukça geniş bahçe ve park alanımız, uygun hava koşullarında, çocuklarımızın yeşillikler içinde temiz havayı bolca alabilmelerinin yanı sıra açık havada eğlenmeleri için eşsiz bir olanak sağlıyor.

Ayrıca sebze-meyve bahçemizde, öğrencilerimiz aktif olarak ekme, biçme ve gözlem yaparak doğayla kaynaşıyor ve keşif yapıyorlar. Hava koşullarının uygun olmadığı zamanlarda ise etkin olarak kullanabildiğimiz kapalı spor alanımız ve oyun salonumuz bulunuyor.
Neler Sağlıyoruz?GÜVENLİK
Oyun bahçemiz ve binamızda her noktayı çocuklarımızın güvenliğini düşünerek tasarladık. Okulumuz girişi, otomatik kapı kilit sistemi ve sürekli kayıt yapan kameralarla kontrol ediliyor. Okula giriş ve çıkışlarda güvenlik tarafından ziyaretçilerin kimlik kontrolü yapılıyor.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
Çocukların okula, arkadaşlarına ve topluma yönelik tutumlarının oluştuğu anaokulu döneminde, psikolojik destek hizmetinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Okulumuzda öğrenciler, okul psikoloğu tarafından düzenli olarak gözlemlenir ve gereken durumlarda aileler bilgilendirilir.
Yılda iki defa ailelere çocukları ile ilgili bilgi veriyor, ihtiyaç duyulan her konuda destek oluyoruz.

SAĞLIK HİZMETLERİ
Okulumuzda acil durumlarda müdahalede bulunulabilecek donanımlı bir revir odamız bulunuyor.

GEZİLER
Eğitim-öğretim dönemi boyunca tiyatro, sinema ve kültürel gezilerin yapıldığı zengin bir program içeriği oluşturuyoruz. Gezilerimiz, servislerle ve öğretmenlerimiz eşliğinde güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor.

VELİ BİLGİLENDİRME
Her ay yapılan çalışmaların anlatıldığı bilgilendirme bültenlerini ve yemek menülerini sizlerle paylaşıyoruz.

YEMEK
Çocuklarımızın sağlıklı gelişmeleri açısından önemli olan beslenme ihtiyacı için günde üç öğün kaliteli menüler hazırlıyoruz. Aylık yemek menülerinin olacağı sayfaya link verilecek.

KUTLAMALAR
Doğum günleri, özel gün ve haftalarla ilgili kutlamalar ve törenler yaparak çocukların tarihsel, kültürel ve sosyal yönlerinin gelişimine destek oluyoruz. Her ay temalı partiler (renk partisi, pijama partisi gibi) düzenliyor; çocuklarımızın doğum günlerini birlikte kutluyoruz. Çocukların yeni yaşını mutlulukla karşılarken, birlikteliğimiz ve paylaşımlarımızla sosyal gelişimlerini destekliyoruz.