Koruncuk Vakfı Av. Figen Özbek Aile Destek Birimi

Koruncuk Vakfı Av. Figen Özbek Aile Destek Birimi.

Koruncuk Vakfı Aile Destek Birimi, Koruncuk Vakfı Kız Öğrenci Yurtlarındaki öğrencilerim, aileleri yanına dönmeleri gerektiğinde veya mezun olarak yurttan ayrıldıklarında, eğitimleri başta olmak üzere gelişimleri için gerekli destekleri planlamaya yönelik faaliyetler yürütmektedir.

Aile Destek Birimi Faaliyetleri ve Projeleri

Aile Destek Programı


Ailelerinin Yanında Desteklediğimiz Korucuklarımız ile Birlikteyiz!

Çocuklara, Koruncuk Vakfı Kız Öğrenci Yurtlarından aile yanına dönüşlerinde ve mezuniyetlerinde verilecek tüm destekler, Aile Destek Programı kapsamında planlanmaktadır.

Aile Destek Programı kapsamında aileler ve çocuklar için danışma ve rehberlik hizmetleri yanında bu programa alınmış öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanması sağlanmaktadır.

Programdan faydalanan 45 ailemizde, 70’den fazla çocuk desteklenmektedir.

Koruncukköylerde Desteklediğimiz Koruncuklarımız, Aileleri ile Güçlü!

Koruncuk Vakfı, Koruncuk Vakfı Kız Öğrenci Yurtlarında eğitimlerini sürdüren öğrencilerinin aileleri ile iş birliği yapmakta ve onlara sunduğu rehberlik hizmetleri ile aileleri desteklemektedir.

Üniversiteli Koruncuklar;


Koruncukköy Sonrası Destek ve Gözetim!

Koruncuk Vakfı tarafından sağlanan eğitim bursu kapsamında, lise eğitimini tamamlayıp üniversiteye gitmeye hak kazanan kız çocukları; ayni, nakdi katkılar ile desteklenmekte, Aile Destek Birimi uzmanlarından danışma ve rehberlik hizmeti almaktadırlar.

Aile Destek Birimimiz, üniversite hazırlıktan mezuniyetine kadarki süreçte öğrencilerimizin yanında olmaya devam etmekte ve onların kişisel gelişimlerinden, iş arayışlarına kadar onları desteklemeye yönelik hizmetler sunmaktadır.

Yararlanan Öğrenci Sayısı: 29

Dijital Sistemler ve Aile Eğitimleri ile Eğitimde Fırsat Eşitliğine Projesi 


Dijital Eğitim ve Aile Destek Programı, eğitimde fırsat eşitsizliğini önlemeyi amacı ile öğrencileri nitelikli öğrenme araçları ve dokümanları ile donatmayı ve anne babaların ebeveynlik becerilerini yükseltmeyi hedefleyen, eğitsel ve sosyal destek programıdır. Proje, Arnavutköy Kaymakamlığı hamiliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Koruncuk Vakfı ve Biltes Eğitim Kurumları paydaşlığında, Arnavutköy ilçesinde ikamet eden, sosyal ve ekonomik olarak dezavantajlı 10 aileyi kapsamak üzere tasarlanmış ve bu ailelerdeki çocuklara dijital öğrenme araçları temin edilmiştir. Proje sonuçları ilgili Bakanlıklara raporlanacaktır.

Toplum Yararına Eğitimlerimiz


Vakfımız bünyesindeki uzmanlar aracılığı ile aşağıdaki eğitimleri, resmi ve özel kurum iş birlikleri ile uygulamaktayız:

  • Çocuk Hakları
  • Çocukta İhmal ve İstismarı
  • Triple P Olumlu Anne Babalık Programı
  • Gönüllülük