Kurumsal İş Birlikleri

Anasayfa »Nasıl Destek Olabilirsiniz? »Kurumsal İş Birlikleri
KURUMSAL İŞ BİRLİKLERİ

1979 yılından bugüne dönemin İstanbul Emniyeti Çocuk Şubesi Müdürü Hüseyin Bilgin’in liderliğinde kurulan Koruncuk Vakfı olarak çocukların, hangi sosyo-ekonomik koşulda olursa olsun haklarına eriştiği, sevgi ve güvenle büyüdüğü, eğitimlerine kesintisiz devam edebildiği ve katma değer yaratabildiği bir topluma hizmet etmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz ve iş birliklerimiz sayesinde çocukların, sevgi ve güven içinde haklarının bilincinde sağlıklı, güçlü, özgüvenli, üreten, değer yaratan sorumlu bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlamak amacıyla sosyo-ekonomik açıdan önleyici, koruyucu ve iyileştirici çözümlerle barınma, eğitime erişim ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Siz de çocuklarımızın eğitim hakkına ulaşabilmeleri için proje ve iş birlikleri ile aşağıdaki başlıklarda Vakfımızı destekleyebilirsiniz.

  • Öğrencilerimize Eğitim Desteği

Türkiye’nin dört bir yanından akademik başarı aranmaksınız köylerimize kabul ettiğimiz kız çocuklarımızın eğitim materyalleri (kitap, kırtasiye, tablet vb.), beslenme, barınma gibi eğitimlerine devam ederken doğan ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olabilirsiniz.

Aylık cep harçlığı; 1200 TL

Aylık tablet desteği; 3000 TL* (*30.000 TL bağış yaparak bir öğrencimizin tablet ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bağışınızı tek seferde yapabileceğiniz gibi aylık 3000 TL olarak da 10 ay süresince yapabilirsiniz.)

Aylık kırtasiye ve kitap desteği; 1400 TL

Aylık beslenme desteği; 6000 TL

Aylık Kültürel ve Sosyal Aktiviteler Desteği; 750 TL

Aylık cep harçlığı Desteği; 400 TL

Aylık Dijital eğitim desteği; 600 TL

  • Özel Yetenek Atölyeleri

Okul dışındaki tüm vakitlerini köylerimizde geçiren Koruncuk kızları için köyümüz içerisinde yer alan faaliyet alanlarında çeşitli atölyeler hazırlanıyor; bu atölyelerde tasarım, beceri gibi yetilerini geliştirmelerine destek oluyoruz. Her öğrencimizin bireysel takibi yaparak ilgili alanlarında ilerlemeleri için öğrencilerimize tüm olanakları sunuyoruz. Desteklerinizle atölyelerimizin ihtiyaçlarını giderebilir, sektörünüzle eşleşebilecek sponsorluklarla da öğrencilerimizin nitelikli eğitimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

*Atölye programları bütçeleri her bir çalışma için ayrı ayrı hazırlanmaktadır.

  • İK Değer Paketleri

Çalışanlarınızın ve iş ortaklarınızın özel günlerini ve yıl dönümlerini kutlamak için alacağını ürün ve sertifikalarımızla eğitime destek olabilirsiniz.

- Bağış hediyelerimizi incelemek için tıklayınız.
- Tüm özel gün sertifikalarımızı incelemek için tıklayınız

  • Kurumsal Proje Ortaklıkları

Kurumunuz tarafından sunulan ürün veya hizmetlerin satışından elde edilecek gelirin belirleyeceğiniz bir kısmını müşterileriniz adına bağışlayabilirsiniz. Satılan ürünlerde Koruncuk Vakfı görsellerine yer vererek müşterilerinize yaptıkları alışveriş ile eğitime ve temel ihtiyaçlara erişimi risk altında olan kız çocuklarına destek olabileceklerini anlatabilir ve eğitim hakkı konusunda farkındalık yaratılmasına destek olabilirsiniz.

  • Yardımseverlik Yarışları

İstanbul Maratonu, Antalya Maratonu, Maratonİzmir, Bursa Eker I Run Koşusu, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı gibi sportif etkinliklerde Gönüllü Kurumsal Takımınızı kurarak çalışma arkadaşlarınızla birlikte sportif yardımseverlik faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Takımınızla Koruncukköylerde desteklenen eğitim hakkı risk altında olan kız çocuklarımızın eğitim giderleri için hem bağış toplayabilir hem de farkındalık yaratabilirsiniz.

  • İletişim Desteği

Vakfımızın faaliyetlerinin geniş kitlelere ulaşabilmesi, farkındalığın ve eğitime desteğin artırılabilmesi amacıyla hazırladığımız iletişim materyallerimizi (QR kodumuzu içeren pleksi levha, afiş, banner vb.) kurumunuzun fiziksel veya dijital mecralarında konumlandırabilirsiniz.

  • Fon/Hibe Projeleri

Kurumunuzun ulusal veya uluslararası bağış fonlarını için Koruncuk Vakfı’nın geliştirdiği projeleri sunabilirsiniz.

  • Kaynak Geliştirme Destekleri

Kurumunuzda/okulunuzda düzenleyeceğiniz konser, kermes, tiyatro vb. etkinlikler ile Koruncuk Vakfı’nın faaliyetlerine katkı sağlayabilirsiniz.

  • Ayni Destekler

Kurumunuzun ürünlerinden ihtiyaçlar doğrultusunda Koruncukköylerine ve Aile Destek Birimi ile ailesi yanında desteklenen kız çocuklarımıza ayni destek sağlayabilirsiniz.

  • İyilik Dükkanı

Özel günlerde çalışanlarınıza ve müşterilerinize vereceğiniz hediyeleri Koruncuk İyilik Dükkanı’ndan tercih edebilirsiniz.

Farklı ürün kategorilerini https://koruncukiyilikdukkani.org/ üzerinden inceleyebilir, bütçe seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz: kaynak_gelistirme@koruncuk.org