Ekim Ayı Bülteni 2022

#HayalimOkul Kampanyasına Büyük Destek!

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde hem ülkemiz hem dünya için en önemli gündem maddelerinden olan “kız çocukları” ve “eğitim” sorunlarına farkındalık yaratmak için #HayalimOkul kampanyası hayata geçirildi.

Kampanya videosunu izlemek için tıklayınız.

Alp Kırşan, Burak Deniz, Çağlar Ertuğrul, Ebru Şahin, Esra Erol, Ezgi Mola, Sedef Avcı, Yiğit Kirazcı gibi ünlü isimler, pek çok büyük kurum ve sivil toplum kuruluşları, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla destek oldu.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü farkındalık kampanyası kapsamında Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Grand Pera, İYTE, Abdi İbrahim, MARK Antalya AVM, Süzer Plaza, The Land Of Legends/Theme Park Hotel gibi ikonik binalar, pembe ışıkla aydınlatılarak kız çocuklarının eğitime erişimlerinin önemine dikkat çektiler.


#HayalimOkul Sergisi Gerçekleşti!

Koruncuk Vakfı yararına, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında; “Kız Çocuklarının Gerçeği, ‘HAYALLERİ’ Olsun.” sloganıyla Feyziye Mektepleri Vakfı, Galeri Işık ve Artelen Sanat’ın destekleri ile düzenlenen #HayalimOkul sergisi 25 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti.

Koruncuklar yararına gerçekleştirilen sergi; Ahmet Oran, Ali Raşit Karakılıç, Ali Yaycıoğlu, Arşo Kasparyan, Atölye 20 Kollektif Sanatçıları, Balkan Naci İslimyeli, Cem Sağbil, Ertuğrul Ateş, Fevzi Karakoç, Figen Batı, Hayati Misman, Kemal Kara, Mahmut Karatoprak, Malik Bulut, Mustafa Ayaz, Mustafa Pilevneli, Orhan Kurmalı, Pınar Alişan, Saim Erken, Sevgi Karay, Yalçın Gökçebağ, Zahit Büyükişleyen gibi çok önemli sanatçıları bir araya getirdi.


Öğretmenler Günü Hediyeniz Koruncuklara Destek Olsun!

Öğretmenler Günü Hediyeniz Koruncuklara Destek Olsun!

Öğretmenler Günü’ne özel bağış sertifikalarımızı tercih ederek hem öğretmeninizi mutlu edin hem de kız çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayın. Öğretmenler Günü Sertifikamız için tıklayın.


Arnavutköy Kaymakamlığı’nı Ziyaret Ettik.

Arnavutköy Kaymakamlığı’nı Ziyaret Ettik.

Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Av. Dr. Figen Samuray, Arnavutköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.


Koruncuklarımız Güzel Anılar Biriktirmeye Devam Ediyor…

Koruncuklarımız Güzel Anılar Biriktirmeye Devam Ediyor…

İzmir Urla’daki Koruncuklarımız Nesin Matematik Köyü’nü ziyaret ederek, keyifli zaman geçirdiler.