Koruncuk Vakfı Tarafından, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde Gerçekleştirilen #HayalimOkul Kampanyasına, Büyük Destek!

Koruncuk Vakfı Tarafından, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde Gerçekleştirilen

 #HayalimOkul Kampanyasına, Büyük Destek!

 Kız Çocuklarının Gerçeği, “HAYALLERİ” Olsun!

 Koruncuk Vakfı, Birleşmiş Milletler (BM) kararıyla 2012 yılından beri kız çocuklarının gördüğü ayrımcılığa dikkat çekmek üzere kutlanan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde; “Kız Çocuklarının Gerçeği, ‘HAYALLERİ’ Olsun” sloganıyla #HayalimOkul kampanyasını gerçekleştirdi. 

Eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak toplum içinde yer almaları amacıyla çalışan Koruncuk Vakfı,Birleşmiş Milletler (BM) kararıyla 2012 yılından beri kız çocuklarının gördüğü ayrımcılığa dikkat çekmek üzere kutlanan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde hem ülkemiz hem dünya için en önemli gündem maddelerinden olan “kız çocukları” ve “eğitim” sorunlarına farkındalık yaratmak için #HayalimOkul kampanyasını hayata geçirdi. Eğitime erişimi risk altındaki bir kız çocuğunun ‘hayalim okul’ notuyla çizdiği ‘hayalinin resminden’ adını alan #HayalimOkul kampanyası ile sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı olan kız çocukları için ‘eğitime erişim riski’ gerçeğine dikkat çekildi. Yapay zeka desteği ile görseller yaratan yepyeni bir platformu kullanarak hazırlanan kampanya videosunda; bu platformun oluşturduğu yapay gerçeklerin ne yazık ki ülkemizdeki kız çocuklarının gerçekliği olduğu, toplumsal farkındalık ve destekle, #HayalimOkul diyen kız çocuklarının gerçeklerinin “hayalleri” olabileceğine, vurgu yapıldı.

Ünlü İsimler, Kurumlar ve Bireyler; #HayalimOkul Kampanyasına Destek Olarak, ‘Kız Çocuklarının Gerçeği, “HAYALLERİ” Olsun!’ Dedi. İkonik binalar #HayalimOkul kampanyasına pembe ışık yakarak destek verdi.

Koruncuk Vakfı’nın, sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı olan kız çocukları için ‘eğitime erişim riski’ gerçeğine dikkat çekmek üzere başlattığı #HayalimOkul kampanyasına, ünlü isimler, kurumlar ve bireyler; kampanya videosunu #HayalimOkul etiketiyle @Koruncuk adresini ekleyip sosyal medyada paylaşarak destek oldular. “Kız Çocuklarının Gerçeği, “HAYALLERİ” Olsun” diyerek Koruncuk Vakfı tarafından başlatılan #HayalimOkul kampanyasına kayıtsız kalmayan; Ahmet Çoban, Akın Ekici, Almila Ada, Alp Kırşan, Aslıhan Kapan Şahin, Aslıhan Saraçoğlu, Atıf Ünaldı, Aylin Engör, Ayşe Kırca, Ayşe Tolga, Bahar Akıncı, Bahtiyar Engin, Bennu Yıldırımlar, Burak Deniz, Burçin Karamercan, Ceren Benderlioğlu, Çağla Kubat, Çağlar Ertuğrul, Çetin Altay, Deniz Barut, Dilara İncebacak, Ebru Şahin, Ece Uslu, Ecem Çalik, Eda Yıldız, Esra Erol, Ezgi Mola, Ezgi Eyüpoğlu, Ezgice, Feyza Altan, Gaye Sökmen, Gözde Atasoy, Gülsüm Şimşek Acar, İmren Gürsoy, İrem Hattat, Kalben, Kanat Akkaya, Melek Mosso, Merve Oflaz, Neslihan Arslan , Neslihan Yeldan, Ömür Sabuncuoğlu, Özlem Ada Şahin, Özlem Gusar, Pırıl Cerrahoğlu, Seda Erdim, Sedef Avcı , Simay Bülbül, Şafak Pakdemir, Şah Yaycı, Şebnem Bozoklu, Şebnem Sunar Küçük, Tolga Güleç , Ümit Erdim, Yiğit Kirazcı, Zeynep Beşerler gibi ünlü isimler, pek çok büyük kurum ve sivil toplum kuruluşları, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla destek oldu. Ayrıca 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü farkındalık kampanyası kapsamında Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Grand Pera, İYTE, Abdi İbrahim, MARK Antalya AVM, Süzer Plaza, The Land Of Legends/Theme Park Hotel gibi ikonik binalar, Koruncuk Vakfı çağrısı ile pembe ışıkla aydınlatılarak kız çocuklarının eğitime erişimlerinin önemine dikkat çektiler.

Temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarını; kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiren Koruncuk Vakfı çalışmalarına verilen her desteğin kıymetli olduğunun altını çizen Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Av. Dr. Figen Samuray, “#HayalimOkulkampanyamıza katılarak ‘Kız Çocuklarının Gerçeği, “HAYALLERİ” Olsun!’ mesajımızıdaha geniş kitlelere ulaştırmamızı sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyoruz." dedi.

 

#HayalimOkul kampanyasına destek olmak için: https://fonzip.com/koruncuk/dunya-kiz-cocuklari-gunu