Koruncukköy Bolluca


Koruncukköy Bolluca’da, biyolojik aile yanında kalamayan, bunun yanı sıra koruyucu aile ya da evlat edinme hizmetinden faydalanamayan çocukların, aile yapısına en yakın sistem içinde bakımını sağlayarak topluma kazandırıyoruz.

1992 yılından bu yana faaliyette olan Koruncukköy Bolluca, 12 Aile Evinden ve sosyal tesislerden oluşup, devlet koruması altına alınmış çocukların yaşamlarını sürdürdükleri yerleşkemizdir. Koruncuklar çevre okullara giderek eğitim hayatlarını sürdürmekte, sportif ve kültürel etkinliklere katılmakta, topluma faydalı bireyler olarak sevgi ve güven içinde büyümektedirler.


Koruncukköy UrlaBu yıl hayata geçecek olan Koruncukköy Urla’da; eğitim hakkı risk altında olan veya farklı imkansızlıklardan dolayı eğitim hayatından uzaklaşma tehlikesi bulunan kız çocuklarının uzman bir kadroyla hak ettikleri koşullarda eğitimlerine devam etmesi sağlanacaktır. 
 
İhtiyaç sahibi olan ailelerin okumak isteyen çocuklarının kabul edileceği Koruncukköy Urla’daki öğrenciler, pedagojik formasyona sahip belletmenler ve öğretmenler eşliğinde yaşamlarını sürdürecek, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, atölye sınıfları, tiyatro ve etkinlik alanları, açık spor alanları gibi sportif ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri alanlardan faydalanabilecektir.