Koruncukköy Bolluca


1992 yılından bu yana faaliyette olan Koruncukköy Bolluca’yı; eğitim hakkı risk altında olup farklı imkansızlıklardan dolayı eğitim hayatından uzaklaşma tehlikesi bulunan kız çocuklarına sıcak bir yuva olması için yeniden yapılandırmış bulunmaktayız. Bugüne dek yüzlerce çocuğun hayata kazandırılmasına destek verdiğimiz Çocukköyümüzdeki deneyimimizi, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve ihtiyaç sahibi ailelerin okumak isteyen kız çocuklarına taşıyoruz.

İlk etapta Ortaöğretim seviyesindeki öğrencilere hizmet verdiğimiz Koruncukköy Bolluca’daki Koruncuklarımız; bedelsiz barınma hizmeti, beslenme, sağlık, tüm okul ihtiyaçları, etüt hizmeti, ulaşım, rehberlik, ihtiyaç halinde rehabilitasyon, sportif, sosyal ve kültürel aktivite alanlarında destek alacaklar.

Üniversite okumak isteyen Koruncuklarımıza da yıllardır yaptığımız gibi öğrenim hayatlarını sürdürebilmeleri için tüm imkanları sağlayacağız. Vakıf olarak en büyük amacımız çocuklarımızı her yönden destekleyerek donanımlı ve kendine güvenli gençler olarak hayata hazırlamak ve böylece ülkelerine faydalı bireyler olmalarına yardımcı olmaktır.Koruncukköy Urla40. yılımızda hizmete açtığımız Koruncukköy Urla’da da; ekonomik yoksunluktan dolayı eğitim hakkı risk altında olan veya eğitim hayatından uzaklaşma tehlikesi bulunan kız çocuklarının uzman bir kadroyla hak ettikleri koşullarda eğitimlerine devam etmesi ve hayata hazırlanmalarını sağlıyoruz. 

Koruncukköy Urla’da, aynı yaş grubundaki çocukların 8-10 kişilik gruplar halinde yaşadıkları ev ortamına benzer dairelerin yanı sıra her binada özel mutfak, oturma, televizyon izleme ve dinlenme alanları yer alıyor. Çocuklarımız yerleşkemizde kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, atölye sınıfları, tiyatro ve etkinlik alanları, açık spor alanları gibi sportif ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri alanlardan da faydalanabilecekler.

Koruncuklarımıza alanlarında uzman eğitimciler eşliğinde; bedelsiz barınma hizmeti, okul ihtiyaçları desteği, etüt öğretmeni, rehberlik ve kariyer danışmanlığı desteği, ihtiyaç halinde rehabilitasyon desteği sağlıyoruz. Kişisel yönelimlerine göre yetenek ve becerilerini geliştirme imkanı bulan Koruncuklarımız, tıpkı Koruncukköy Bolluca’da olduğu gibi yüksek öğrenimine devam etmek istediklerinde her türlü desteğe Vakıf tarafından erişebilecekler.