Başkanımızın 40.Yıl Mesajı

Başkanımızın 40.Yıl Mesajı

“Vakfımız bu yıl 40. yılını kutluyor.
Başarıyla geçen bu yıllar içinde, koruma kararı alınarak Vakfımız tesislerine yerleştirilen çocuklarımız için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bugüne kadar 400’den fazla çocuğumuzu hayata hazırladık. Onların mutlu, başarılı ve kendine güvenli bireyler olmalarında Vakıf ailemiz kadar tüm gönüllü kişi ve kuruluşlarımızın katkısı da çok kıymetli. Onlar şimdi hayata daha güvenle bakan, gurur duyacağımız bireyler oldular.
40 yıl içinde kurumsallaşan ve ülkemizin çocuklarını daha yakından izleme ve tanıma imkanı bulan Vakfımız, çocuklara yönelik daha birçok hizmet alanı olduğunun bilinci ile hareket ederek, kendi misyonu doğrultusunda yıllar içinde etki alanını genişletmiş, mali imkanları ve eğitim olanakları sınırlı çocukların desteklenmesine ek olarak yeni birimler açmıştır. Psikolojik destek, aile içi eğitim ve sporun çocuklar için önemli ve vazgeçilmez bir hizmet alanı olması sebebi ile bu alanlarda proje destekleri alarak hizmetlerini yaygınlaştırmıştır.

Bundan böyle,Vakfımızı ülkemiz çocukları için daha geniş hizmet alanlarında yer alan bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak görebileceğinizin müjdesini vermek isterim.
Bu hizmetlere yönelik ilk adımımız olan İzmir Koruncukköy Urla’da; orta öğrenim hakkı risk altında olan kız çocuklarımız için Nisan 2019 tarihinde hizmete açtığımız kız yurdumuz, gurur duyduğumuz bir tesis olarak bu öğretim yılında, Milli Eğitim Bakanlığımızın desteğiyle yüzlerce kız çocuğumuza eğitim desteği vermeye hazırlanıyor.
Her zaman yanımızda olan siz destekçilerimizle geleceğe umutla bakmaya devam edeceğiz.”

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı
Av. Figen Özbek