Garanti BBVA'dan Koruncuklara DestekGaranti BBVA, banka müşterilerinin doğum günlerini STK’lara yaptığı bağışlarla kutluyor. Garanti BBVA, banka müşterilerinin seçtiği STK’ya, müşterisi adına bağışta bulunarak, bu özel günü daha anlamlı hale getiriyor. Bağış yapılan STK’lardan biri olan Koruncuk Vakfı’nı tercih eden banka müşterileri, Koruncukların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına, kesintisiz eğitime devam etmelerine ve sağlıklı kişisel gelişimlerine destek oluyor.

Koruncuk Vakfı geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları, kendilerini ifade edebilen ve haklarının bilincinde bireyler olarak toplumda yer almaları için güçlendiriyor. Çocuğun yüksek yararını esas alan çalışmaları ile ihtiyaç sahibi çocuklara ortaokuldan üniversiteye kadar Koruncukköyler’de ücretsiz barınma ve bakım hizmeti veren Vakıf aynı zamanda sanat, kültürel ve sportif faaliyetler ile onların sosyo-kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor.

Vakıf çatısı altında büyüyen 18 yaşını doldurmuş gençlere ise değişen kapsam ve seviyelerde sosyal, psikolojik ve ekonomik destekler sunuyor. Psiko-sosyal gelişimlerine sağladığı olumlu etkiler nedeniyle, çocukları aileleri ile birlikte güçlendirmeyi ilke edinen Vakıf, bu amaçla aile odaklı çalışmalar yürütüyor.

Vakıf ayrıca, sosyal hizmet model ve çalışmaların ulusal düzeyde yaygınlaştırılmasına, bu yolla çocuk hakları konusunda toplum farkındalığının artırılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Yirmiden fazla STK’yı bir araya gelmesine ve kurulmasına öncülük ettiği Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının korunması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışıyor.

Siz de eğer bir Garanti BBVA müşterisi iseniz, doğum gününüzde Koruncuk Vakfı’nı destekleyebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayınız.