Yazılar

Çocuk Hakları Bağlamında Adalete Erişim ve Pandemi Süreci

Koruncuk Vakfı olarak kurucularından olduğumuz Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu 17 Kasım’da Çocuk Hakları Bağlamında Adalete Erişim ve Pandemi Süreci Zirvesi’nde, alanında uzman 32 konuşmacıyı bir araya getirdi.

detay

Koruncuk Vakfı’ndan aileye dönüş süreci için model önerisi

Koruncuk Vakfı’nın Belçika merkezli L’accueil Çocuk Koruma Merkezi ortaklığı ile yürüttüğü ‘Aileye Dönüş Psikososyal Destek Modelleme Projesi’ 3-4 Aralık günü gerçekleştirilen toplantılar ile tamamlandı.

detay

Koruncukların Yaratıcılığı Arzu Kaprol'un Sanatıyla Birleşti

Arzu Kaprol'un Koruncukköy Bolluca'daki öğrencilerle birlikte tasarladığı eşarplarından alarak, Koruncuklarımızın kesintisiz eğitime erişimlerine destek olabilirsiniz.

detay

Koruncuk Vakfı, Dünya Bankası’nın desteklediği STK’lardan biri oldu!

Koruncuk Vakfı olarak, bu yıl Dünya Bankası tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’den seçilen tek sivil toplum kuruluşu olduk.

detay

1 Aralık Paylaşma Günü’nü Kutluyoruz!

Bağışçılığı teşvik etmek amacıyla bireylerin, ailelerin, kuruluşların, toplum liderlerinin, özel sektörün ve öğrencilerin ortak gücünü kullanan #PaylaşmaGünü, 60’tan fazla ülkede küresel olarak fark yaratan #GivingTuesday hareketinin Türkiye’deki uygulama

detay

Aileye Dönüş Projesi Toplantıları

AB Sivil Toplum Diyaloğu 5.Dönem Hibe Programı kapsamında yürüttüğümüz

detay

Koruncuk Vakfı Olağan Genel Kurulu

ürkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Olağan Genel Kurulu, Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti Üyeleri ile 2 Aralık 2020 tarihinde saat 12:00’de aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere Swisshotel / Asuka Salonu’nda toplanacaktır.

detay

Afet ve Çocuk Görüntüleri

İzmir’de meydana gelen deprem ile ilgili haberlerin medyada paylaşılma şekli hakkında Koruncuk Vakfı olarak bir açıklamayı yapma gereği duyuyoruz. Başta çocuklar olmak üzere, depremde hayatını kaybedenler ve zarar görenlere ait kişisel bilgi veya veriler

detay

Depremden Etkilenen Çocuklar İçin Kontenjan Açtık

İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle, eğitime erişimleri risk altında olan ortaokul ve lise seviyesindeki kız çocukları için Koruncukköy Bolluca ve Koruncukköy Urla'da ek kontenjan açıyoruz.

detay

Koruncuk Vakfı'nın Yeni Genel Müdürü Oya Aydınlık Oldu

Koruncuk’ta üst düzey atama Koruncuk Vakfı’nın yeni genel müdürü Oya Aydınlık oldu Koruncuk Vakfı’nın genel müdürlüğü görevine, 1 Kasım 2020 itibarıyla Oya Aydınlık atandı. 25 yılı aşkın bankacılık sektörü deneyimi bulunan Aydınlık, çeşitli sivil top

detay